Каталог
Карта сайту:

Чому для індукційної плити потрібна спеціальний посуд?

Сучасні, стильні, економічні та максимально безпечні - це все про індукційні варильні поверхні. Ви давно мріяли про таку, вже закінчили установку плити, а стара посуд відмовляється працювати на ній? Тоді давайте розберемося: чому для індукційної плити потрібен особливий посуд та як його визначити?

Чому для індукційної плити потрібна спеціальний посуд?

Щоб відповісти на це питання, потрібно розібратися, як працює індукційна плита та чим вона відрізняється від традиційних газових, електричних та склокерамічних плит. Останні, до слова, візуально не мають відмінностей від індукційних варильних поверхонь.

фото посуд для індукційни варильних поверхонь Вентолюкс

Отже, в чому ж ключова відмінність індукційних варильних поверхонь? Вірна відповідь - в способі розігріву. Наприклад, склокерамічна електрична плита нагріває, за допомогою розігріву скла тенами, а скло вже передає теплоту посуді. Індукційна плита нагріває безпосередньо посуд за рахунок намагнічування. Таким чином, немає втрат потужності на нагрівання скла та зони навколо конфорки - це і безпечно (адже якщо немає посуду, то конфорка не нагрівається), і економічно (посуд нагрівається швидше, що вимагає менших витрат потужності).

Який він посуд для індукційної плити і як його вибрати:

  • Зі всіх матеріалів, які намагнічуються. Варто відзначити, що навіть сучасна посуд з алюмінію випускається зі спеціальним напиленням, яке дозволяє використовувати її для індукції.
  • Ще один момент, чим відрізняється посуд для індукційної плити - це рівне дно. Навіть найменші нерівності на дні можуть стати причиною того, що посуд не буде працювати.
  • Дно посуду має бути досить товстим - близько 4-6 мм. За рахунок цього більш рівномірно розігрівається їжа.
  • Посуд за об’ємом не повинен перевищувати розміри зони нагріву, адже в такому випадку та частина кухонного посуду, яка виступає за межі конфорок, просто не буде нагріватися.
  • Як дізнатися, що посуд для індукційної плити підходить найпростіше? Просто подивитися на її дно, там повинна зображуватися спіраль, яка і символізує сумісність з індукційного поверхнею.

Менеджери ТМ Вентолюкс рекомендують зберігати чеки при покупці посуду для індукційної плити і викидати їх лише після того, як Ви переконаєтеся, що плита дійсно розпізнає посуд. Адже ми всі знаємо, як влаштований недорогий посуд для індукційних плит, який може погано намагнічуватися. А це досить негативно впливає на термін служби самої плити.

фото індукційна варильна поверхня, який посуд потрібен?

Сумніваєтеся, чи працює посуд для індукційної плити, як перевірити? Все дуже просто, такий посуд можна перевірити двома способами. Перший - протестувати на індукційній плиті. Другий - використовувати звичайний магніт, який повинен надійно прилипнути до посуду.

Чому посуд не підходить для індукційної плити:

  • Матеріал посуду не має властивостей намагнічування - скло, емаль, алюміній і т.д ..
  • Дно посуду не рівне, або має великі пошкодження, вм'ятини.
  • Посуд виготовлений недобросовісно, тому має дуже слабкі властивості до намагнічування.
  • Посуд займає менше половини зони нагріву, а також має дуже тонке дно.
  • Індукційна плита може не розпізнавати посуд, який раніше використовувався на газовій плиті. Це пов'язано з тим, що на дні залишився нагар, який заважає нормальному намагнічуванню.

Зрештою, якщо Ви дуже любите свій посуд і не готові з ним розлучитися тільки тому, що він не підходить для нової плити, рішення є і для таких ситуацій. Спеціальні адаптери, які необхідно підкласти під дно посуду, вони нагріваються самі та передають теплоту посуді. Але варто зазначити, що таке рішення не є найкращим, адже робить процес нагріву більш тривалим, а економічність індукційної плити при цьому зменшується.

Як позначається посуд для індукційної плити?

Посуд для індукційної плити дійсно має власне позначення - це спіраль, яка розміщена в прямокутнику. Тому, орієнтуючись на плоске дно та маркування спіралі, Ви легко відповісте на питання: як зрозуміти чи підходить посуд для індукційної плити.

Також можна звернутися до консультанта, який з радістю допоможе підібрати посуд, який підійде для індукційної плити.

Скільки коштує посуд для індукційної плити?

Найчастіше посуд для індукційної плити має ідентичну ціну, як і у традиційного посуду. В цілому, алюмінієві та емальовані зразки потроху відходять в минуле, а виробники посуду намагаються робити його універсальним, придатним і для індукційних плит.

Виняток лише - скляні та керамічні кухонні посудини. При цьому їх матеріал легко визначається на око, і відсіяти такий посуд не складе труднощів.

Ми переконані, що в найближчі пару років питання: як визначити чи підходить посуд для індукційної плити, стане зовсім неактуальним. Адже сучасні тенденції відправляють в минуле всю стару посуд.

ventolux banner