Каталог

Телефони для довідок:

0 800 33-97-57
БЕЗКОШТОВНО для жителів України
+38 (098) 809-19-65
+38 (044) 339-92-55

Технічна підтримка:

0 800 33-61-69
БЕЗКОШТОВНО для жителів України
Час роботи операторів інтернет-магазину:
Пн-Сб: 9:00 - 18:00
Сб-Нд: 10:00 - 17:00
(крім святкових днів)
Всі замовлення у вихідні та святкові дні будуть оброблені в найближчий робочий день

alternate_email

ДОСТАВКА:

БЕЗКОШТОВНО Новою Поштою по Україні до дверей (комісія також cплачуємо ми)
БЕЗКОШТОВНО Новою Поштою по Україні на відділення (комісія також cплачуємо ми)
БЕЗКОШТОВНО власним транспортом по Києву та найближчому передмістю.
БЕЗКОШТОВНО заносимо в квартиру, якщо є ліфт
Карта сайту:

Як вибрати мікрохвильову піч

Мікрохвильовка - пристрій, без якого важко уявити не тільки кухню, а й офіс, дачу, студентські гуртожитки і т.д. Для того, щоб зрозуміти, як правильно вибрати мікрохвильовку, необхідно спочатку визначитися, де вона буде розташована та яким чином буде використовуватися.

настільна мікрохвильовка Вентолюкс фото

Сучасні мікрохвильові печі можуть використовуватися як безпосередньо для розігріву страв, так і для готування страв, тим самим, замінивши частину кухонної техніки. Ціна, як раз залежить від функціональності та продуктивності. Зараз ми детально розберемося, на які параметри потрібно звернути увагу, щоб не помилитися з вибором.

Як вибрати мікрохвильову піч і не переплатити зайві гроші

Відразу варто розвіяти один з міфів, що мікрохвильова піч та свч піч - це різні пристрої. Ні, це один і той самий пристрій, який просто має дві різні назви. При цьому обидві назви походять від основного принципу роботи пічки - нагрівання продуктів за рахунок випромінювання мікрохвиль, які, в свою чергу, збільшують температуру рідини в цих продуктах. Іншими словами - нагрівання за рахунок надвисоких частот - СВЧ.

Важливо також відзначити, що шкідливий вплив мікрохвильової печі на організм людини - це також більше міф, ніж, правда. Допустима норма випромінювання з техніки безпеки - 10 мВт/см², але варто відзначити, що більшість сучасних моделей не мають навіть 0,01 мВт/см² випромінювання (виміри проводяться на відстані 50 сантиметрів від пристрою). Мікрохвильовки не працюють з відчиненими дверцятами, а в закритому стані дверцята оснащена сіточкою, яка і не пропускає випромінювання.

Як вибрати свч піч: основні типи

  1. Настільні мікрохвильові печі. Їх також називають окремостоячі або соло печі. Найбільш доступний за ціною тип мікрохвильовок і найбільш поширений. В першу чергу їх популярність пов'язана з мобільністю, адже таку техніку легко розташувати в будь-якому куточку будинку або взяти з собою на дачу. Найчастіше люди також цікавляться, як вибрати кронштейн для мікрохвильовки, адже соло печі часто встановлюються на кронштейн. В цьому Вам допоможе звичайний магазин електроніки, який продає аксесуари для побутової техніки.
  2. Вбудовані мікрохвильові печі. Цей тип свч-печей вбудовується в фасад кухонних меблів, тим самим, не займаючи зайвого місця. Найчастіше така техніка більш функціональна, ніж соло мікрохвильовки і в ній можна навіть готувати страви. Як вибрати вбудовану мікрохвильовку? Вельми просто. З кольором і матеріалом не повинно бути проблем, адже найчастіше беруть ідентичне забарвлення та матеріал, як у іншої техніки. Залишиться тільки визначитися, який функціонал Вам потрібен.
  3. Піч з функцією мікрохвильовки. Найменш популярний тип печей, але при цьому він є найбільш раціональним рішенням для кухні. Адже такий пристрій, займаючи місце звичайної духовки, але виконує функції духовки та мікрохвильовки одночасно. Правда і ціна такої техніки в кілька разів вище, ніж мікрохвильовки.

фото духовка з функцією мікрохвильовки

Саме з типом потрібно визначитися в першу чергу, щоб зрозуміти, як вибрати мікрохвильову піч для будинку. Адже кожна мікрохвильова піч має свої плюси та мінуси. Погодьтеся, якщо Вас цікавить звичайна мікрохвильовка, щоб розігріти їжу вранці, то навіщо ламати голову над питанням, як вибрати вбудовану мікрохвильовку.

Об’єм (корисний об'єм мікрохвильовки)

Можуть бути різні варіації мікрохвильових печей, виходячи з їх об’єму, але є два види, які покривають 90% асортименту - це 20 і 23 літри. Моделі на 20 літрів - це, найчастіше, настільні мікрохвильовки, а об'єм 23 літри більше характерний для вбудованих.

Потужність мікрохвильової печі

Від цього параметру залежить, наскільки швидко мікрохвильова піч буде виконувати свої функції, а також і споживання енергії. Ми вважаємо, що потужність 700 Вт - це саме та золота середина, коли техніка ефективно працює. Можна вибрати варіанти і потужніші, але варто розуміти, що споживання електрики в цьому випадку буде також більше.

Матеріал мікрохвильовки та внутрішнє покриття

Ціна, не в останню чергу залежить від матеріалу свч печі. Найчастіше для їх виробництва використовується емаль, нержавіюча сталь, загартоване скло та оргскло. Скло та емальована сталь легші в догляді, але більш схильні до пошкоджень. Нержавіюча сталь навпаки, менш схильна до пошкоджень, але значно складніша в догляді. Для догляду за нею знадобиться спеціалізований засіб для догляду за нержавійкою та терпіння.

Внутрішня камера в основному покривається емаллю легкого очищення, але навіть в цьому випадку догляд за мікрохвильовкою досить складний. Як це робити? Рекомендуємо почитати нашу статтю про догляд за мікрохвильовими печами.

чистка внутрішньої камери мікрохвильовки

Якщо ж камера просто оцинкована, то готуйтеся до того, що догляд за нею буде складним, довгим і все одно не дасть бажаного рівня чистоти.

Поцікавтеся ще питанням, як вибрати кришку для мікрохвильовки. Накриваючи страви кришкою під час розігріву їжі Ви зможете частково зменшити забруднення внутрішньої камери.

Управління

  1. Механічні ручки. Поширений, гранично зрозумілий та супер надійний спосіб управління. Так, така мікрохвильовка виглядає не зовсім сучасно, але вади дизайну з лишком компенсуються невеликою ціною та довговічністю.
  2. Сенсорні кнопки. Простий, приємний та зручний спосіб управління. Найчастіше мікрохвильовки з таким типом управління також оснащені дисплеєм, який дублює обрану кнопками інформацію. Більш правильно такий тип управління назвати - сенсорні кнопки, led дисплей.

Додатковий функціонал печей

Крім основних функцій, більш дорогі мікрохвильовки мають ряд додаткового функціоналу, який спрощує використання техніки. Сюди можна віднести: відкладений старт, випічку, розмороження, захист від дітей і т.д.

Посуд для мікрохвильової печі

Найчастіше про те, який посуд можна або не можна використовувати, замислюються вже після того, як купили мікрохвильовку, або безпосередньо зіткнувшись з проблемою. Використовуйте тільки термостійкий якісний посуд.

Більш правильно буде зазначити, яку посуд взагалі не можна використовувати для розігріву їжі в мікрохвильовій печі:

  • Металевий. Тут все гранично просто - мікрохвилі не мають властивостей проходити через метал, а значить, Ваша їжа в такому посуді залишиться холодної.
  • Посуд, декорований малюнками (особливо, сріблясті та золотисті).
  • Кришталь та фарфор мають неоднорідну структуру, тому шкідливі для техніки.
  • Одноразова картонна посуд або тонкі пластикові контейнери.
  • Керамічну та алюмінієвий посуд також не варто використовувати. Вони менш шкідливі, але їх використання зменшить термін служби свч печі.

Відзначимо, що якщо Ви розморожуєте їжу в пакетах, то важливо, щоб пакет був з отворами або відкритий. А, як зазначалося вище, використання кришки, істотно знизить забруднення мікрохвильовки, а значить спрости догляд за нею.

Ми впевнені, що прочитавши нашу статтю, Вам стане простіше розібратися, як вибрати хорошу мікрохвильовку. Також Ви завжди можете звернутися до наших менеджерів, які допоможуть з вибором.