Каталог
Карта сайту:

7 лайфхаків з використання і догляду за вашою духовкою

Зміст:
1. Режим конвекції - що це, і чому духовка без конвекції - це не духовка?
2. Готування їжі на низьких температурах.
3. Решітка або деко?
4. Швидкий розігрів духовки.
5. Легкий та швидкий догляд за духовкою завдяки очищенню паром.
6. Вийняти хромовані тримачі та внутрішнє скло дверцят за хвилину? Легко!
7. Перетворіть вашу духовку в освіжувач повітря!

Життя сучасної людини дуже активне, тому ми завжди за більш розумні способи використання побутової техніки. Сьогоднішні духовки здатні на все - від приготування на грилі і випічки, до запікання і приготування на пару. Давайте розглянемо, як отримати максимум від вашої духової шафи, завдяки можливостям техніки, про які ви навіть не підозрювали.

фото духова шафа Ventolux Florence

Режим конвекції

Більшість сучасних духовок мають режим конвекції, давайте розберемося, що це таке. Якщо говорити простою мовою, то в духових шафах з режимом конвекції встановлено вентилятор, якого немає в звичайній духовці. Вентилятор допомагає гарячому повітрю циркулювати, вирівнюючи температуру у всіх частинах камери. В результаті чого їжа готується швидше і рівномірніше, а значить страви будуть смачніше і матимуть красиву скориночку.

фото робота духовки в режимі конвекції

Але найголовніше призначення конвекції - рівномірне охолодження духової шафи, що перешкоджає утворенню конденсату на стінках техніки і меблів. Конденсат дуже згубно впливає на меблі, руйнуючи їх структуру. Тому ТМ Ventolux обладнав всі свої духові шафи конвекцією і не рекомендує купувати духовки без цієї функції.

Плюси конвекції:

  • Завдяки рівномірному охолодженню техніки не утворюється конденсат, який псує меблі.
  • Процес приготування їжі проходить швидше: оскільки гаряче повітря рівномірно циркулює всередині духовки, їжа готується приблизно на 25 відсотків швидше.
  • Їжа готується більш рівномірно: вентилятор в духовці циркулює повітря, щоб вирівняти температурні коливання незалежно від того, де знаходиться нагрівальний елемент.
  • Отримання красивої скоринки: повітря в звичайній духовці може стати трохи вологим, так як волога не виходить назовні. Конвекція створює суху атмосферу, при якій швидше карамелізується цукор при смаженні, тому такі продукти, як м'ясо та овочі, стають більш коричневими, але всередині залишаються соковитими.
  • Режим конвекції економить енергію: оскільки в ньому їжа готується швидше і, як правило, при більш низькій температурі, вона більш енергоефективна, ніж звичайна духовка.

Коли використовувати конвекцію

  • Кожен раз, коли ви запікаєте м'ясо і овочі. Вони готуються швидше і рівномірніше, а в більш сухому середовищі продукт набуває ресторанний вид - з тією самою апетитною запеченою скоринкою.
  • При випічці пирогів і тістечок: конвекційне тепло плавить жир і швидше створює пар, що допомагає надати більшої пружності тісту пирогів і тістечок, наприклад, таких, як круасани.
  • При приготуванні великої кількості печива: конвекція дозволяє випікати більше одного листа печива одночасно, без необхідності їх перевертати в процесі приготування.
  • Кожен раз, коли ви готуєте щось, що готується з кришкою: наприклад, тушкуєте, або накриваєте форму для запікання фольгою, втрата вологи не є проблемою, але можна також готувати на конвекції для прискорення процесу.
  • Коли ви сушите овочі, фрукти або гриби: в цьому випадку потрібно швидше видалити вологу, і тут конвекція також виявляється ефективнішою.
  • Для якісної стерилізації банок або їжі.

Використання низьких температур

В сучасних духовках є можливість встановити режими з низькою температурою - від 50 до 100 градусів. Ви можете експериментувати і використовувати низькі температури для приготування домашніх йогуртів, кислого молока або квасу.

При температурі 50-60 градусів відмінно сушити гриби, ягоди, овочі, робити фруктові чіпси і пастилу. Тільки згадайте таке блюдо як в'ялені помідори по-італійськи. Приготовлені в домашніх умовах, вони виходять незвичайно ароматними і смачними. А ще домашні в'ялені томати набагато дешевше магазинного продукту. А всього лише потрібно витримати розрізані помідори в духовці при температурі не більше 80 градусів кілька годин. Далі додати оливкове масло і трави - і дивовижна закуска готова!

А ось режим 80-100 градусів прекрасно підходить для страв, які потрібно томити. Приготування при низькій температурі знижує ймовірність того, що ви перетримаєте їжу. При помірній температурі м'ясо стає більш ніжним, заварні креми - більш м'якими, риба - більш вологою, а запіканки - більш кремоподібними. Наприклад, печеня в горщиках, приготована при такій температурі, вийде ніби з печі на дровах.

Решітка або деко?

Завдяки решітці можна отримати ідеальне блюдо, приготоване на грилі, без зайвих канцерогенів і жирів. Всі люблять аромат свіж приготованого м'яса на грилі, яке готується на відкритому повітрі найчастіше влітку і на мангалі. Однак подібного ефекту можна домогтися і за допомогою решітки. Таким чином можна готувати овочі, стейки, овочеві або м'ясні шашлики, куриці в різних соусах і багато іншого. Досить тільки підготувати продукти звичним способом і підставити під решітку деко для жиру.

З розташуванням деко або решітки всередині камери теж можна проекспериментувати. Ви знаєте, як розташувати решітки для випічки печива (верхня і нижня третини) і для смаження риби (повністю біля верхньої частини).

А як щодо того, щоб поставити деко прямо на дно духовки? Цей метод рекомендують шеф-кухари для отримання красиво запечених овочів до стану al dente. Дно духовки забезпечує максимально гарячий, рівномірний і прямий нагрів, а це значить, що ви можете зробити свої овочі красивими і карамелізованими, не пересмажуючи їх.

Швидкий розігрів духовки

Якщо ви коли-небудь барабанили пальцями, чекаючи, поки духовка нагріється, спробуйте поставити духовку на режим гриль на кілька хвилин, перш ніж перемикатися в звичайний режим духовки. Теорія полягає в тому, що «старт» гриля скорочує час попереднього нагрівання, частіше на половину звичайного часу. І хоча моделі духовок справді відрізняються, варто спробувати.

фото духовка вентолюкс

Очищення паром

Небагато людей люблять мити духовку, але невелике поточне обслуговування має велике значення і допоможе вам тримати свою помічницю в чистоті, а також уникнути використання сильних хімічних засобів, що очищають. У духових шафах TM VENTOLUX використовується покриття емаллю легкого очищення, яке позбавляє господиню від необхідності годинами очищати духовку, але все ж не звільняє від миття поверхонь вручну. Що таке емаль легкого очищення? Так називають гладке емальоване покриття внутрішніх поверхонь духової шафи, на якому відсутні пори.

фото очистка духовки за допомогою пару

Візьміть за правило протирати внутрішню поверхню духовки кожен раз після її використання, це допоможе уникнути застигання жиру і бруду, тому не буде необхідності в їдких миючих розчинах.

Ми рекомендуємо регулярно робити розпарювання - хоча б раз на місяць, або після приготування дуже жирних страв або тривалого використання техніки. Для цього помістіть в духовку миску з водою, включіть її не менше, ніж на 100 градусів і залиште на півгодини - це розм'якшить забруднення на емалі і зробить більшу частину очищення за вас. Решту зробить ганчірка, призначена для видалення жиру. Для посилення ефекту можна додати у воду мило, щоб створити мильний пар, який ще краще буде впливати на забруднення.

А якщо в дальніх куточках вашої духовки після приготування залишилися крихти, спробуйте використати пилосос. Але, звичайно, тільки після того, як ваша духовка повністю охолоне і так, щоб не пошкодити емаль камери.

Виймаються хромовані тримачі та внутрішнє скло дверцят

Щоб максимально полегшити процес очищення духовки, TM VENTOLUX передбачила зйомні деталі, які найчастіше забруднюються - внутрішнє скло дверцят і хромовані тримачі. Після того, як скляні дверцята зняті, їх можна відмити від прилиплого жиру або нагару, використовуючи очищуючи засіб. Щоб скло у дверцятах було легше відмити з усіх боків, потрібно відкрутити і звільніти пластмасовий фіксатор в кутку верхньої частини дверей і витягнути скло з другого механізму блокування. Потім слід ретельно протерти сухою ганчіркою, щоб не залишилися краплі води і засоби, якими ви мили скло. Далі збираємо двері, роблячи всі кроки в зворотному порядку, кладемо верхнє скло дверей і фіксуємо його.

Хромовані тримачі являють собою металеві прути, які кріпляться на бічних стінках внутрішньої камери духової шафи і служать для надійної фіксації деко або решітки. Плюси їх очевидні: деко легко ковзає по прутах, не зачіпаючи і не дряпаючи емаль, решітка або деко добре зафіксовані під час приготування. Ці тримачі зроблені зйомними, так що при необхідності їх легко можна демонтувати, щоб помити.

Перетворіть вашу духовку в освіжувач повітря

Хочете, щоб ваша кухня пахла свіжістю і затишком всього за кілька хвилин? Використайте нехитрий прийом і наповніть свій будинок смачними запахами, що виходять прямо з духовки. Але на відміну від традиційного трюку з випічкою яблучного пирога з корицею, вам не потрібно насправді збивати тісто, щоб ароматизувати ваш будинок. Замість цього використайте ефірне масло або екстракт, наприклад лимон або ваніль. Покладіть одну-дві столові ложки олії або екстракту в форму, придатну для використання в духовці, і нагрівайте протягом 20 хвилин при 150 градусах, щоб створити затишну атмосферу в домі.