Каталог
Карта сайту:

Як почистити решітку від витяжки

Зміст:
1. Декілька порад по очистці фільтра.
2. Як часто чиститься витяжка і навіщо взагалі це робити?
3. Машинне чищення.
4. Застосування спеціалізованої побутової хімії.
5. Народні методи.
6. 3 основні способи чищення фільтра кухонної витяжки.

Неможливо готувати їжу і зберігати ідеальну чистоту на кухні. Само собою, що першими на себе беруть удар варильна поверхня та духовка, але багато хто не знає і не помічає, що кухонна витяжка також швидко забруднюється.

У витяжці головний удар припадає на жировий фільтр, який має дрібну структуровану основу, що суттєво ускладнює процес очищення. Отже, сьогодні поговоримо про те, як почистити ґрати від витяжки Ventolux. І у вирішенні цього питання цінними порадами вам допоможуть наші менеджери.

Як часто чиститься витяжка і навіщо взагалі це робити

Витяжка є одним з тих девайсів, який дозволяє максимально полегшити наш побут, а процес готування та подальшого прибирання зробити максимально швидким та комфортним. Її призначення - вловлювати пар, кіптяву, дим і неприємні запахи, які супроводжують будь-яку готування. При високій вологості в будинку використання витяжки буде обов'язковим.

фото як почистити решітку від витяжки

Чим регулярніше ви користуєтеся витяжкою, тим швидше вона забруднюватиметься, в першу чергу, металевий жироуловлювальний фільтр. Він покривається частинками жиру, що знижує продуктивність витяжки, а як наслідок, якість її роботи. А зрештою, ігноруючи регулярне очищення фільтра, частинки жиру можуть потрапити навіть у двигун і вивести його з ладу.

фото чистка решітки від витяжки

Порада! Головне правильно - чим частіше готуєте, тим частіше миєте фільтр. Якщо готуєте щодня або через день, то рекомендується щомісячне миття. Особливо, якщо готуєте такі специфічні страви, як риба, котлети тощо.

Є три основні способи чищення фільтра кухонної витяжки:

  • Народні рецепти.
  • Спеціальна побутова хімія високого.
  • Очищення в посудомийній машині або за допомогою парогенератора.
Порада! Не відкладайте генеральне прибирання. Дотримуючись цієї умови, можна значно спростити процес. Решітка відмиється швидко і просто.

Розглянемо кожен із них окремо. Але перший крок завжди – це відключити витяжну техніку від електромережі. Не забувайте про це.

Народні методи

При регулярному догляді за витяжкою для видалення забруднень достатньо використовувати підручні засоби і це займе мінімум часу. Ми впевнені, що в кожному будинку знайдеться або оцет, сода або господарське мило.

  • Оцтова кислота. Ви можете замочувати решітку в розчині або обробляти решітку розчином за допомогою губки. На додаток, акуратно зіскребіть жировий наліт м'якою щіткою, промийте водою і зрештою висушіть.
  • Господарське мило. Натріть його на тертці, отриману стружку висипте велику миску з теплою водою (вода з температурою близько 60 ° С). Замочіть фільтр у мильній воді щонайменше на півгодини. Якщо бруд почав відшаровуватись, акуратно пройдіться по ґратах скребком або щіткою.
  • Лимонний сік. Обробіть поверхню жироуловлюючого фільтра шматочком лимона, щоб на решітку потрапила достатня кількість соку. Замість лимона можна використовувати лимонну кислоту. Для цього потрібно розчинити 3 ст. лимонної кислоти в 1 літрі теплої води, грати занурити в цей розчин та залишити відкисати на 15-30 хвилин.
  • Гарячий розчин. Вам знадобиться склянка харчової соди, господарське мило, столова ложка кухонної солі та 5 л води. Закип'ятити на плиті воду у більшій ємності. Далі по черзі додавайте вказані компоненти. У розчин опустити сітку і на маленькому вогні варіть до того, як забруднення почнуть. Наприкінці обережно протерти губкою або щіткою. Заздалегідь остудіть фільтр, щоб уникнути опіки.
Зверніть увагу! Усі маніпуляції з очищенням фільтра повинні виконуватись у щільних господарських рукавичках. Рекомендується проводити очищення фільтра народними методами з відкритим вікном, щоб приплив свіжого повітря.

Застосування спеціалізованої побутової хімії

Народні рецепти – це, не сказати, що зручно, хоч усі інгредієнти найчастіше є під рукою. І до якості очищення можуть виникнути питання, особливо, якщо фільтр встиг набратися чимало жиру.

фото застосування спеціалізованої побутової хімії для очистки решітки витяжки

Саме тому існують спеціалізована побутова хімія, використання якої не вимагає жодних проварок та замішування «відварів». Хімія часто в рази краще видаляє забруднення, розщеплюючи саму її структуру. Але ми рекомендуємо використовувати лише перевірену побутову хімію від відомих виробників. Найчастіше ці кошти не входять до першої цінової категорії.

Машинне чищення

Для машинного чищення є два варіанти посудомийки або паровий пилосос (парогенератор). Перший - нічим не відрізняється від звичайного миття посуду в посудомийній машині. Але такий спосіб загрожує тим, що може пошкодити фільтр. Особливо це стосується сильно забруднених фільтрів, які давно не бачили догляду. Другий – більш щадний та ефективний, адже пара під тиском впливає на саму структуру частинок жиру, усуваючи їх із поверхні. Важливо акуратно використовувати парову установку, щоб не завдати шкоди не собі пором, не фільтру щіткою пристрою.

Декілька порад:

  • Регулярність, у разі, - синонім якості та чистоти. Якщо не затягувати очищення фільтра, то жир не встигає загрубіти, що істотно прискорює процес очищення.
  • При щомісячному, а краще щотижневому чищенні, часто досить просто протерти фільтр губкою з мильним розчином, змити водою та висушити. Це процес займе від сили 5 хвилин.
  • Без необхідності не лізьте до двигуна та електронних вузлів витяжки, адже ви можете лише посприяти тому, що в них потрапить вода та кіптява. А це неодмінно спричинить поломку пристрою.
  • Візьміть за правило – спочатку відключили техніку від мережі, лише тоді приступайте до відходу.
  • Читайте про нюанси догляду за технікою ще до її покупки. Наприклад, доглядати за склом або емальованою сталлю в рази легше, ніж за нержавіючою сталлю.

фото декілька порад для очистки жирового фільтра витяжки

Ми переконані, що ця стаття допоможе вам налагодити своєчасне очищення жироуловлюючого фільтра і в цілому догляд за витяжкою. Запам'ятайте, що крім шкоди самій витяжці, невчасне очищення фільтра викличе неможливість його відновлення і, як наслідок, необхідність заміни. Фільтр для уловлювання жиру (решітка в народі) не найдешевша частина витяжки і не завжди є на складі у потрібних кількостях. Тому краще не доводити до проблеми, ніж героїчно її потім вирішувати.

Якщо у вас ще є питання чи бажання купити кухонну побутову техніку Вентолюкс, наші менеджери з радістю нададуть кваліфіковану консультацію.